Co jest przyczyną tycia?

Witam. Chcialam zapytac co może byc przyczyna tycia(2 miesiace 12 kg) nic nie zmieniłam w diecie zgrublam głównie na brzuchu i plecach, wiekszego owłosienia na udach, klatce piersiowej, brzuchu do tego zolta wydzielina z piersi i bezsenność, drazliwosc, twarz opuchnieta, okrogla. Tarczyca wykluczona, prolaktyna w normie, zespol policystycznych jajnikow rowniez co jeszcse to moze byc ?

Dzień dobry,

przyczyn może być kilka - np. alergia pokarmowa. Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z poradnią chorób metabolicznych - tam powinni Panią odpowiednio zdiagnozować i dostosować dietę do ewentualnych jednostek chorobowych.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Przyczynę otyłości stanowią przede wrzystkim:
-Zaburzenia metaboliczne (hiperinsulinizm czynnościowy, zespół po kastracji, hipogonadyzm, rzekoma niedoczynność przytarczyc, niedobór hormonu wzrostu, zespół Cushinga).
-Reakcje polekowe (przy stosowaniu: fenotiazyny, kortykosteroidów, pochodnych estrogenu i progestagenu, środków uspokajających czy psychotropowych zbyt dużych dawek insuliny).
-Zaburzenia podwzgórzowe (rzadka postać np. guzy mózgu, urazy mózgu zabiegi chirurgiczne na podwzgórzu).
-Zaburzenia hormonalne są tj. zaburzenia w gospodarce hormonalnej tarczycy np. niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, hiperkortyzolemia.
Najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego celem wykonania odpowiednich badań.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/