Co mam robić z tym spadkiem wagi?

Witam, w pół roku bardzo szybko straciłam na wadze ok. 15-20 kg. Od sierpnia pojawiają się zawroty głowy, którym towarzyszą nudności bez wymiotów. Ogólne trzęsienie ciała. Często skacze mi puls, raz jest 130 raz 70. Tryb życia mam raczej stresowy, leki uspokajające z apteki nie działają. Nie bardzo wiem co to może być a szczególnie jakie badania wykonać. Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o wielu schorzeniach, w tym także tych o podłożu psychicznym (nerwicowym).

Prowadzony przez Panią styl życia, w którym jak można się domyślić, nie brakuje stresowych sytuacji, często prowadzi do spadku wagi i wycieńczenia organizmu. Może też powodować zaburzenia nerwicowe. W takim przypadku zalecana jest konsultacja psychiatryczna, w której odpowiedni specjalista mógłby zalecić Pani odpowiednie leczenie (np. terapię).

Dla pewności zalecamy też wykonanie kompletu badań sprawdzających stan Pani zdrowia. Spadek wagi często spowodowany jest jakąś poważną chorobą, dlatego należy udać się do lekarza rodzinnego, który mógłby Pani zlecić przeprowadzenie odpowiednich badań (np. pełną morfologię krwi, analizę moczu, USG. brzucha).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym stresu i sposobami radzenia sobie z nim:

https://portal.abczdrowie.pl/stres

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.