Co mam zrobić, żeby pozbyć się bólu brzucha?

Od jakiegoś czasu mam dziwne bóle brzucha. Po jedzeniu boli mnie żołądek bulgocze mi w jelitach i często w przeciągu 3/5 minut muszę iść do toalety. Jem coraz mniej, wydaje mi się że mój żołądek jest skurczony. Po 2 pierogach zaczyna mnie bolec brzuch i nie jestem w stanie dalej jesc. Nie wiem co zrobić

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego oraz wykonanie badań diagnostycznych. Bez tego ciężko będzie postawić diagnozę.

Takie objawy może dawać zespół jelita drażliwego. Charakteryzuje się on częstymi bólami brzucha, skurczami, problemami z wypróżnieniem, wzdęciami, biegunkami lub zaparciami oraz przelewaniem w brzuchu. To częsta przypadłość, która może dotyczyć nawet 20% społeczeństwa i najczęściej pojawia się u osób między 20 a 30 rokiem życia.

Szczegółowe informacje na temat zespołu jelita drażliwego zostały zawarte w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.