Co mam zrobić, żeby pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Witam. Mam 17 lat i od 4 lat mam dużą nadwagę, mianowicie 86 kg, a mam 168 cm wzrostu. Chciałabym szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej, a nie wiem jak. Próbowałam różnych sposobów, ale nie pomagają brzuszki, jazda rowerem, sport, ale biegać nie mogę ani chodzić na siłownię, bo mam astmę i się duszę. Proszę o pomoc! Proszę o szybką odpowiedź, proszę, pomocy!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Odchudzanie w Twoim wieku powinno być skonsultowane ze specjalistą dietetykiem, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego będzie mógł określić Twoje błędy, ustalić dla Ciebie jadłospis i nauczyć zdrowych zasad żywienia.

Z mojej strony polecam na początek przeczytanie artykułów, które pomogą Ci powoli wyeliminować swoje niekorzystne nawyki i zamienić je na zdrowe: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, staraj się je wykonywać regularnie, na powietrzu, a nie w zamkniętych pomieszczeniach. Spróbuj też ćwiczyć w domu przy otwartych oknach. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Dodatkowo codziennie chodź na spacery, o różnym natężeniu. Zacznij od 10 minut spokojnego spaceru, potem 5 minut przejdź szybciej, następne 10 minut wolniej itd.

Pamiętaj, że sukces gwarantuje połączenie aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych.

Pozdrawiam.