Co mogą oznaczać biegunki po zjedzeniu słodyczy?

Witam. Ostatnio miewam dziwne bóle brzucha i dostaje biegunki po zjedzeniu czegoś słodkiego. Nawet owoce , jeśli mają dużo cukru to tak samo. Wszystkie potrawy normalne trawię dobrze. Czy to mogą być wrzody?

Lek. Michał Lenard

Przyczyny mogą być różne, np. zaburzenia pracy trzustki, alergia pokarmowa. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie odpowiednich badań i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!