Co mogą oznaczać moje objawy, m.in. uczucie zimna, bladość, zmęczenie?

Mam 20 lat i jestem kobietą. Od dłuższego czasu jest mi zimniej niż innym. Bywa, że zostaję wyśmiana z powodu tego, ile noszę warstw ubrania. Zauważyłam to dopiero teraz, bo wcześniej nie zawracałam na to uwagi. Podejrzewam, że to anemia. Poszukałam w internecie objawów. Oto te, które zauważyłam u siebie: -osłabienie organizmu - choruję 2 razy w roku , co roku, -zmęczenie - odczuwam, chociaż nie mam powodów, -bladość skóry, -nadwrażliwość na zimno - dokucza najbardziej, -problemy z koncentracją, -senność - śpię po 10 godzin i pomimo tego ziewam, -wypadanie włosów - ostatnio wzmożone. Parę lat temu miałam robione badanie krwi. Niby coś wyszło nie tak. Pojechałam więc z rodzicami do szpitala na powtórne badania, ale o dziwno wszystko było ok. Bardzo proszę o pomoc! Dziękuję z góry.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objawy, jakie opisujesz są wysoce niespecyficzne. Nie można na ich podstawie postawić żadnej diagnozy. By to zrobić, potrzebne byłoby jeszcze badanie fizykalne oraz podstawowe badania dodatkowe, a w tym hormony tarczycy, morfologia z rozmazem, CRP i inne, w zależności od wyniku badania fizykalnego.

Zdecydowanie powinnaś zatem zgłosić się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o swoich objawach i wątpliwościach. Póki co dbaj o aktywność fizyczną, odżywiaj się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia z naciskiem na duże ilości warzyw i owoców, które pełne są witamin i mikroelementów.