Zapytaj lekarza

7 1 9 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza zmęczenie u dziecka?

Witam, z racji tego, że jesteśmy w czasach koronawirusa i teleporada lekarskich, chciałabym zapytać specjalisty tutaj. Mam problem z synem (5 lat) - zauważyłam, że jakiś czas po przebudzeniu narzeka, że Mu słabo, ma problem z ustaniem na nogach i musi się położyć, trwa to jakiś czas. Chciałam spytać w jakim kierunku mam zacząć szukać przyczyny, syn czasem w ciągu dnia skarży się też, że jest Mu słabo, dodatkowo zauważyłam w ciągu ostatnich kilku dni, że po zabawie (lub ogólnie wysiłku) bardzo szybko się męczy, wydaje mi się też jakby lekko siniały Mu wargi. Proszę o poradę od czego zacząć diagnostykę i w jakim kierunku (domyślam się, że kardiolog będzie dobrym pomysłem, ale może jest jeszcze coś co mogłabym sprawdzić). Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Wiazanie chusty - kieszonka

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kieszonka.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę niezwłocznie skontaktować się z pediatrą – mimo pandemii koronawirusa przychodnie funkcjonują , natomiast takie objawy, jakie opisuje Pani są zbyt poważne, by je odkładać.

Przewlekłe zmęczenie u dziecka może mieć wiele przyczyn i niewykluczone, że pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest badanie morfologiczne krwi oraz posiew moczu. Anemia, niedobory witaminowe – to pozornie najbardziej błahe przyczyny osłabienia dziecka, lecz mogą prowadzić do wielu powikłań. Tutaj więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/anemia-u-dziecka.

Niestety wciąż jest mała świadomość dotycząca nowotworów u dzieci, a to one nierzadko dają takie objawy jak: zmniejszona aktywność i tolerancja dziecka na wysiłek, zmęczenie, rozdrażnienie i zaburzenia uwagi/koncentracji. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bialaczki-u-dzieci.

Ponieważ wspomina Pani o prawdopodobnym sinieniu ust dziecka, to warto jak najszybciej skonsultować się z kardiologiem dziecięcym, z pewnością pomocne będzie wykonanie echa serca. Inne choroby, które mogą manifestować się wzmożoną ospałością i męczliwością, to m.in.: cukrzyca, astma, alergie, choroby nerek. Być może wskazówki naszych ekspertów również będą pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-tak-szybko-sie-meczy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Proponowałbym jednak zgłosić się do pediatry. Na pewno badania z krwi, morfologia, glukoza, żelazo, kreatynina, AlAT, ... ciśnienie krwi i temperatura.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy