Co mogą oznaczać takie problemy z gardłem?

Witam, mam 27 lat i następujący problem, od końca Sierpnia bolało mnie coś z prawej strony pod brodą podczas przełykania, miałem też w tym miejscu lekko powiekszony węzeł chłonny uciekający pod palcami, cieżko go było wymacać, też nie wiem czy nie było go tam wcześniej bo sie nigdy tak nie "macałem" byłem u lekarza powiedział że tam nic nie ma i że to pewnie reflux i zapisał mi porprazol który za wiele nie dał, no i jakiś płyn do płukania gardła który też nic nie dał, od niedzieli mi niby przeszło samo, ale pojawiło się znowu straszne pieczenie w gardle podczas przełykania też bliżej prawej strony takie swędzące jakby podrażnione, trwa to z 3 dni, dodam że mam też suchy kaszel lekki, dziwne też jest to że w ogóle nie mam wydzieliny w nosie, suchy jak pieprz i nieraz czuje że coś mi ścieka do gardła, dodam jeszcze że pieczenie ustepuje rano po nocy, ale po jakiejś godzinie od obudzenia powraca, naczytałem się w internecie, oczywiście wszędzie napisane że rak gardła i troche podupadłem przez to psychicznie, chciałem iść znów do lekarza w piątek ale oczywiście "ma napięty grafik nie ma miejsca" będę próbował w tygodniu jeszcze raz.. aczkolwiek zaczynam wątpić w jego umiejętności lekarskie skoro mi wcześniej nie pomógł, mam nadzieje że dostanę tutaj jakąś sugestię która jakoś mi pomoże, pozdrawiam serdecznie.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Zabieg balonikowania i płukania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, na czym polega ten zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Nie zostało napisane, czy towarzyszą Panu dodatkowe dolegliwości, takie jak: gorączka, krwioplucie, senność, wymioty, ból głowy, mięśni, a także czy pali Pan papierosy?

Ból gardła może być jedno- lub obustronny. Wynika on głównie ze stanu zapalnego błony śluzowej gardła. Zazwyczaj przyczyną tego stanu rzeczy są infekcje wirusowe (ok. 80% ostrych zapaleń) lub bakteryjne (ok. 15%).

Zapalenie błony śluzowej gardła może występować również przy chorobach zakaźnych takich jak: różyczka, szkarlatyna, ospa czy świnka.

Ból gardła może wynikać również z uszkodzeń mechanicznych, obecności ciała obcego, smogu oraz palenia tytoniu.

Należy zaznaczyć, że przy omawianej dolegliwości bardzo często występują powiększone węzły chłonne, głównie w okolicy lokalizacji bólu.

Proponujemy konsultację z lekarzem laryngologiem, który dokładnie zbada i oceni gardło. Specjalista zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz ewentualnej farmakoterapii.

Pomocne tu będą takie badania jak: pełna morfologia krwi, CRP, OB oraz posiew wymazu z gardła, w celu potwierdzenia, bądź wykluczenia kolonizacji bakterii.

W dalszej kolejności można by wykonać badanie fiberoskopii gardła i krtani, które ukaże dokładny obraz badanego narządu.

Z łatwo dostępnych sposobów, można złagodzić dolegliwości poprzez: płukanie gardła szałwią, picie syropów na bazie porostu islandzkiego, babki lancetowatej oraz prawoślazu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-bol-gardla

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty