Co może być przyczyną mojej niechęci do życia i osłabienia?

Witam. Od pewnego czasu próbuję ustalić co może być przyczyną mojej niechęci do życia, osłabienia, braku libido, nadmiernej płaczliwości i radości za chwilę. Badania kortyzolu i prolaktyny w normie. Pełna morfologia też ok, ale martwi mnie moje TSH. Wynik to 4,15 uIU/ml. FT3 i FT4 w normie. Czy to możliwe by 20-latka miała tak wysokie stężenie? Lekarz rodzinny stwierdził co prawda subkliniczną niedoczynność ale to nie podstawa by mnie leczyć. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Witam Panią serdecznie. To ciekawe, że przyczyn swoich objawów upatruje Pani tylko i wyłącznie na poziomie fizjologicznym, a nie wspomina Pani o ewentualnych przyczynach emocjonalnych. Być może nie zdaje sobie Pani z nich sprawy, może na pierwszy rzut oka nic specjalnego, czy niepokojącego się w Pani życiu nie dzieje. Patrząc jednak na Pani wiek można przypuszczać, że rozwojowo jest Pani w takim okresie, gdzie naturalny jest proces separacji od rodziców i indywiduacji, czyli dokonywania wyboru innej osoby spoza rodziny z którą się Pani wiąże. Ten proces jest bardzo istotny i często towarzyszą mu uczucia smutku, przygnębienia, spadku aktywności. Ja nie mam żadnych informacji na ten temat. W celu potwierdzenia należałoby się zgłosić na konsultację do psychoterapeuty. On po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu mógłby Pani zaproponować stosowną pomoc. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

0

Witam,
Jeżeli przyczyny opisanych objawów nie można wytłumaczyć chorobami somatycznymi, warto przyjrzeć się im w kontekście psychiki. Nie wspomina Pani od jak dawna towarzyszy Pani obniżony nastrój i niechęć do życia- być może w Pani życiu zaszły istotne zmiany, coś wywołało nadmierny stres bądź jest Pani u progu ważnych decyzji? Warto skorzystać również z konsultacji psychologicznej. Wyłącznie indywidualny kontakt ze specjalistą pozwoli poszukać przyczyny i poradzi w jaki sposób dobrać formy pomocy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty