Co może być przyczyną mojej niechęci do życia i osłabienia?

Witam. Od pewnego czasu próbuję ustalić co może być przyczyną mojej niechęci do życia, osłabienia, braku libido, nadmiernej płaczliwości i radości za chwilę. Badania kortyzolu i prolaktyny w normie. Pełna morfologia też ok, ale martwi mnie moje TSH. Wynik to 4,15 uIU/ml. FT3 i FT4 w normie. Czy to możliwe by 20-latka miała tak wysokie stężenie? Lekarz rodzinny stwierdził co prawda subkliniczną niedoczynność ale to nie podstawa by mnie leczyć. Proszę o pomoc.

Witam Panią serdecznie. To ciekawe, że przyczyn swoich objawów upatruje Pani tylko i wyłącznie na poziomie fizjologicznym, a nie wspomina Pani o ewentualnych przyczynach emocjonalnych. Być może nie zdaje sobie Pani z nich sprawy, może na pierwszy rzut oka nic specjalnego, czy niepokojącego się w Pani życiu nie dzieje. Patrząc jednak na Pani wiek można przypuszczać, że rozwojowo jest Pani w takim okresie, gdzie naturalny jest proces separacji od rodziców i indywiduacji, czyli dokonywania wyboru innej osoby spoza rodziny z którą się Pani wiąże. Ten proces jest bardzo istotny i często towarzyszą mu uczucia smutku, przygnębienia, spadku aktywności. Ja nie mam żadnych informacji na ten temat. W celu potwierdzenia należałoby się zgłosić na konsultację do psychoterapeuty. On po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu mógłby Pani zaproponować stosowną pomoc. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Witam,
Jeżeli przyczyny opisanych objawów nie można wytłumaczyć chorobami somatycznymi, warto przyjrzeć się im w kontekście psychiki. Nie wspomina Pani od jak dawna towarzyszy Pani obniżony nastrój i niechęć do życia- być może w Pani życiu zaszły istotne zmiany, coś wywołało nadmierny stres bądź jest Pani u progu ważnych decyzji? Warto skorzystać również z konsultacji psychologicznej. Wyłącznie indywidualny kontakt ze specjalistą pozwoli poszukać przyczyny i poradzi w jaki sposób dobrać formy pomocy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska