Co może oznaczać wynik EMG 41-latki?

Dzień dobry W adaniu EMG próba ischemiczna już po 2 minutach po założeniu rękawa wyszła mi tężyczka (igła cała drgała i widać było skurcze mięśni). Generalnie chodzę do pani psycholog w związku z nerwicą( nie biorę żadnych leków i staram się dobrze odżywiać- dzięki zmianie diety objawy stały się mniej nasilone) i to ona poleciła mi poszerzyć diagnostykę bo nie do końca wszystko jej pasowało.( to że mam nerwicę nie ulega wątpliwości choć mam bardzo duże nasilenie objawów somatycznych). W badaniach poziomu parathormonu, wapnia , magnezu- norma, wit D3- 20,48. Z objawów oprócz napadów lęku, lęku wolnopłynacego, ataków paniki, bóle głowy, drżenia mięśni, "skakanie mięśni" różnych okolic, drgania palców (głównie w stopach, czasami kciuka), zaburzenia pamięci, koncentracji, duszność, mrowienia rąk, nóg, wrażliwość na zimno, zimne stopy i dłonie, zawroty głowy. Nadwrażliwość na sytuacje stresowe- od razu zawroty głowy i drżenia.Nadwrażliwość na dotyk- np. podrapanie się po twarzy od razu generuje skurcze mięśni - niewidoczne ale które czuję. Jaki mogę mieć kierunek leczenia, jakie jeszcze badania trzeba zrobić i do jakiego specjalisty się udać - mieszkam w Szczecinie i nie chciałabym się błąkać po kolejnych lekarzach- generalnie nie lubię wmawiać sobie chorób i rzadko się badam bo wszystkie dolegliwości zwalam na nerwicę i poza tym jestem zdrowa o czym powiedziałam lekarzowi wykonującemu EMG ale może to błąd - doktor który wykonywał EMG stwierdził że jestem chora tylko się nie badałam.Bardzo proszęo poradę co mam dalej robić.

Proszę wrócić do lekarza, który rozpoznał "chorobę" i z nim ustalić rozpoznanie i dalsze leczenie. Nie interpretujemy wyników badań z poziomu portalu, robi to lekarz, który zleca i prowadzi diagnostykę pacjenta na podstawie jego objawów i zgłaszanych dolegliwości. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.