Czy można zażyć lek uspokajający przed badaniem EMG?

Czy badanie EMG za pomocą igieł na mięśniach które nie były używane przez 2 miesiące może wywołać bolesne skurcze tych mięśni? Czy jeżeli ktoś ma poważną przeczulicę w stopach po odmrożeniu stóp to mimo wszystko również w te miejsca mogą być wbijane igły? Czy do badania EMG można być pod wpływem leków uspakajających? Od 17 lat po traumie sam dotyk stóp powoduje u mnie napady paniki których w żaden sposób nie kontroluję, czy mogę zażyć przed badaniem leki zgrupy wyciszających? Bardzo proszę o odp

Witam!
Problem stosowanych leków powinien być uzgodniony z lekarzem wykonującym i opisującym badanie. Są leki, które działają na mięśnie i na nerwy i one mogą wpływać na jakość badania! Problem swojej nadwrażliwości i jego wyciszenie proszę przedyskutować z szefem Pracowni EMG lub lekarzem opisującym badanie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.