Co może oznaczać, że wszystko mnie przerasta?

Chciałam się zapytać czy jak się ma 22 czy 23 lata to może życie przerastać .? Pytam bo mnie wszystko przerasta szczególnie małżeństwo dzieci itd.Czy psychiatria może mi w tym pomóc? I wyjaśnić? Bo mam wizytę 30 maja i boję się że mi nic nie doradzi, że mnie zdołuje bardziej.

Dzień dobry,
Sadzę, że jak się ma 22/23 lata to może zdarzyć się tak, że człowieka wszystko przerasta i albo jest to wynik bardzo trudnej sytuacji życiowej albo nie radzenia sobie z rzeczywistością, którą dana osoba widzi w ciemniejszych barwach niż ona jest w istocie. Ciekawi mnie to, co niedobrego dzieje się w Pani życiu aktualnie. Jeśli nie ma nic takiego to mogą być wówczas objawy depresji, która sprawia że nie ma się siły i motywacji do życia niezależnie od tego jak ono wygląda i czy obecne są w nim trudności. Zastanawia mnie to dlaczego napisała Pani o tym, że przerasta Panią małżeństwo i dzieci. Nie wiem, czy wkrótce wychodzi Pani za mąż czy też są to leki związane z bardziej odległą przyszłością. Uważam, że wizyta u psychiatry to bardzo dobry pomysł, gdyż przeprowadzi on z Panią dłuższą rozmowę i wypowie się w kwestiach związanych z koniecznością leczenia. Podejrzewam, że pomocna mogłaby się okazać także wizyta u psychologa psychoterapeuty, który z pewnością dałby wparcie i towarzyszył Pani w cierpieniu psychicznym jednocześnie badając z Panią możliwe rozwiązania. Odniosłam wrażenie, że jest w Pani sporo lęku i podejrzewam, że pomogłaby Pani praca terapeutyczna. Warto skonsultować się z psychiatrą, ale podejrzewam że to za mało i dlatego polecam także pomoc psychoterapeuty. Nie powinna Pani być sama z własnym niepokojem i to dobrze, że szuka Pani pomocy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/