Co może sprawiać, że nie zwiększa się masa mięśniowa?

Mężczyzna ,28lat, palacz. Od roku problemy ze zwiększeniem masy mięśniowej i wypróżnianiem. Usg brzucha - jelito drażliwe. (przepisane leki nie pomogły) Brzuch wystający, twardy przy dotyku, sprężysty. Wypadające włosy. Zwiększona irytacja. Chodzę na siłownię od 2lat co drugi dzień. Mięśnie nie powiększają się. Dieta uboga w warzywa, głównie mięso i nabiał, po każdych ćwiczeniach shake proteinowy. Jakie badania powinienem wykonać żeby sprawdzić co jest problemem w układzie pokarmowym oraz jak poradzić sobie z mięśniami, które nie chcą rosnąć?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie opisu objawów, powinien Pan pomyśleć o wykonaniu pełnej diagnostyki, obejmującej m. in.: badanie poziomu testosteronu, sprawdzenie poziomu hormonów tarczycy i poziomu białka całkowitego wraz z albuminami, a także ogólną morfologię krwi.

W celu poprawy masy mięśniowej należy wziąć pod uwagę nie tylko trening, ale również dietę. Ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość białka, np. poprzez dodanie białka w diecie lub w postaci suplementów.

Jeśli podejrzewa Pan problemy z układem trawiennym, należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby uzyskać odpowiednią diagnozę i plan działania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://zywienie.abczdrowie.pl/jedzenie-ktore-pomoze-zbudowac-mase-miesniowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.