Co może znaczyć swędzenie odbytu?

Mężczyzna, 32lata. Od około 10lat mam swędzenie odbytu. Pierwotnie myślałem że to hemoroidy. 5lat temu byłem u gastrologa, miałem zrobioną kolonoskopie i wyszło hemoroidy 2,3 stopień. Ostatnio byłem u urologa wszystko ok tzn : prostata ok, brak żylaków powrózka nasiennego, jedno jądro trochę zwapnione do kontroli za 2 lata. Swędzenie odbytu nie daje mi spać, swędzenie nasila się w nocy, wybudza mnie kilka razy. Dzisiaj byłem u cenionego proktologa. Lekarz zrobił mi anoskopie i powiedział że mam małe hemoroidy 1 stopień do próby leczenia zachowawczego i w późniejszym czasie zrobi mi skleroterapie bo to nic poważnego. Przepisał mi leki : błonnik fibraxine, proktis M czopki 1 na noc przez 10dni, travocort 2x na dobę przez 10dni, a następnie zinalfat przez 10dni na noc. Prorectal pianka do mycia miejsc intymnych. l3 prurigo jeśli świąt do tego czasu nie minie i kontrola za 2lata. Proszę o pomoc co może być powodem swędzenia. Myślałem początkowo że to hemoroidy po wykonanej 5lat temu kolonoskopii, a dzisiaj zdziwienie po anoskopi że mam mini hemoroidy 1 stopnia. Proszę o pomoc czy przepisane leki są w stanie mi pomóc i do jakich lekarzy ewentualnie mam się udać. Dermatolog, wenerolog?

Pierwszym rozpoznaniem, które przychodzi do głowy przy swędzeniu okolic odbytu zawsze powinna być owsica. Proszę wykonać test taśmy celofanowej (badanie ogólne kału nie sprawdza się w wykrywaniu owsików).