Co może znaczyć takie napięcie w klatce piersiowej?

Dzień dobry. Mam dziwne objawy. Mniej więcej pomiędzy godziną 12 a 15 odczuwam dziwne napięcie w klatce piersiowej jakbym się czymś bardzo denerwował oraz bardzo chce mi się spać. Nie potrafię zapanować nad uczuciem snu i wystarczy że się położę a natychmiast zasypiam. Nie jest to typowy sen bo jestem świadomy otoczenia ale moje ciało tak jakby odmawia posłuszeństwa.

W pierwszej kolejności sprawdziłbym jakość Pana snu. Czy ma Pan bezdechy senne? Czy chrapie Pan w trakcie snu? Czy dostatecznie się Pan wysypia? Te objawy powodują niedotlenienie i częste występowanie opisanych przez Pana sytuacji w ciągu dnia. Jest to zagrażające dla zdrowia. Dlatego zacząłbym od badania snu. Dopiero jeśli takie badanie nie wykaże żadnych nieprawidłowości, próbowałbym interwencji psychologicznej.