Co może znaczyć takie wycofanie społeczne?

Witam. Jestem nastolatką, która zawsze była towarzyska i lubiła przebywać wśród ludzi. Od paru miesięcy niestety się to zmieniło. Przestałam ufać komukolwiek, unikam spotkań, rozmów. Meczy mnie to dosyć, nawet jeśli się przełamie i zacznę rozmawiać ze znajomymi, to czuje się obco, jakby to nie było dla mnie. Co robić?

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry Pani,

Pani opis wskazuje jednoznacznie, że musiało stać się coś przed kilkoma miesiącami, co zmieniło Pani relacje społeczne. Bardzo ważna jest informacja, co uważa Pani lub czuje, że mogło stanowić tego przyczynę. Potrzebna byłaby rozmowa, zachęcam do konsultacji ze specjalistą. Psycholog prowadzący konsultacje może poprowadzić Panią przez proces uświadomienia sobie przyczyny Pani stanu, ale także pomoże wyznaczyć sposób i cele, aby mogła Pani funkcjonować w taki sposób, w jaki działała Pani od zawsze.

Zachęcam zatem do umówienia się np na konsultację online z wybranym psychologiem.