Co może znaczyć takie zachowanie w pracy?

Dzień Dobry. Mam 30 lat i problem, którego strasznie się wstydzę. Od niedawna mam nową pracę. Na początku bardzo się cieszyłam, lecz teraz miewam takie myśli, że dłużej nie wytrzymam i zrezygnuję z zatrudnienia. Tak bardzo się tam stresuję, że nie jestem w stanie normalnie rozmawiać z innymi pracownikami, czy szefem. Co najwyżej odpowiadam monosylabami, albo w formie skróconej, o coś się zapytam, czego nie wiem. Chcę mówić, a nie mogę. Uczucie ucisku w gardle jest mi dobrze znane, do tego jeszcze łzy w oczach bez powodu. Nie rozumiem tego. W domu, czy wśród bliskich, znajomych jestem naprawdę wygadaną osobą, nawet mam opinię "nieznośnej". Bez problemu potrafię bronić swojego zdania. Przychodzę do pracy i ''zmieniam się" w zupełnie inną osobę. Tak było zawsze, gdziekolwiek nie pracowałam. Nie pomaga nawet to, że często mam wokół siebie sympatycznych, pozytywnie nastawionych ludzi. Nie wiem, co jest ze mną nie tak. Nie rozumiem mojego zachowania.

Szanowna Pani,

proszę rozważyć pomoc dla siebie w formie psychoterapii, może się okazać, że praca będzie doskonałym miejscem na pokonanie swoich leków, wspólnie ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć swój problem i przezwyciężyć swój niepokój, uzyskać dobrostan psychiczny. Polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie