Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ten bąbel w miejscu ukąszenia?

Witam, ok. 1.5 miesiąca temu ukąsił mnie klesz, wczoraj natomiast zauważyłam niewielkiego bąbla w miejscu ukąszenia który jak mi się zdaje trochę się powiększył od wczoraj.
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Bandażowanie dłoni

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno powiedzieć, ale jeżeli zmiany skórne pojawiają się w miejscu ukąszenia kleszcza, to można domniemywać rumień wędrujący – świadectwo boreliozy.

Proszę obserwować bąbel – jeżeli zacznie przekształcać się w charakterystyczny kształt tarczy/okręgu, niechybnie będzie to oznaczało rumień. Tutaj więcej wskazówek, proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/rumien-wedrujacy-wyglad-borelioza.

Ponieważ trudno mieć pewność bez oglądu zmiany, sugeruję skonsultowanie tej zmiany z lekarzem internistą z Pani przychodni POZ. Po obejrzeniu miejsca po ukąszeniu będzie w stanie ocenić czy jest to rumień wędrujący – wówczas konieczne jest podjęcie antybiotykoterapii. Być może zechce Pani przeczytać ten materiał o chorobie z Lyme: https://portal.abczdrowie.pl/borelioza-charakterystyka-objawy-badania-profilaktyka-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy