Co może znaczyć ten ból pod pachą?

Dzień dobry, Mam 30 lat, jestem kobietą. Jakieś 3-4 dni temu zaczęłam odczuwać ból pod pachą promieniujący od lewej piersi. Myślałam, że naciągnęłam jakiś mięsień lub że to zapalenia węzłów chłonnych czy coś takiego... Wczoraj w tym miejscu gdzie bolało, a właściwie nadal trochę boli, pojawila się wysypka, czerwone swędzące krostki. Nie wyczuwam żadnego guzka w piersi, natomiast piers jest cieplejsza. Nie gorączkuje, nie byłam ostatnio chora. Co to może być ? Jedynie co ostatnio u siebie zauważyłam to zmęczenie i rozregulowany okres. Dziękuję z góry za odp

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sugeruję niezwłoczne skontaktowanie się z internistą z Pani przychodni POZ lub ginekologiem. Nie sposób określić przyczyny Pani dolegliwości bez obejrzenia piersi oraz badania palpacyjnego, niemniej ból czy zmiany skórne w obrębie piersi powinny być sygnałem do niezwłocznego rozpoczęcia diagnostyki. Obrzmienie, ocieplenie piersi i powiększenie pachowych węzłów chłonnych pojawia się zarówno przy nowotworze piersi, jak i łagodnych zmianach w postaci gruczolakowłókniaków czy cyst. Proszę zapoznać się z tym artykułem, wskazuje możliwe symptomy raka piersi, których nie należy bagatelizować: https://portal.abczdrowie.pl/cztery-wczesne-objawy-raka-piersi. Niestety wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że np. w postaci zapalnej raka piersi guz może nie być wyczuwalny, stąd często dolegliwości podobne do tych, który wymienia Pani są ignorowane.

Być może ważną podpowiedzią jest Pani samopoczucie oraz zaburzenia menstruacyjne – mogą świadczyć o braku równowagi hormonalnej, która z kolei mogą przyczyniać się do zmian chorobowych w obrębie piersi (choć nie musi). Inne choroby piersi zostały omówione w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.