Co oznacza ciągły wzrost wagi u 56-latka?

Męszczyzna 56lat, moja waga ciągle rośnie, przy 178cm. ważę 106kg. odżywiam się cały czas podobnie, od dłuższego czasu jem mniejsze ilości pokarmów, pracuję fizycznie od rana do wieczora na nogach w ruchu, waga w górę przez 2,5 miesiąca 8 kg. Co może być przyczyną czy np. leki na prostatę Symlosin SR które zażywałem przez ostatnie 2 miesiące, do jakiego specjalisty się udać, jakie badania wykonać? by znaleźć przyczynę.

Stosowany przez Pana lek nie powinien wywoływać wzrostu masy ciała, należy więc szukać przyczyny gdzie indziej. Opisany przez Pana wzrost masy ciała należy uznać za dość szybki (zakładając, że aktywność fizyczna i nawyki żywieniowe pozostały bez zmian w tym czasie) i rzeczywiście może on być sygnałem świadczącym o chorobie - dlatego też powinien się Pan udać do lekarza rodzinnego i poprosić o wykonanie badań w kierunku cukrzycy oraz chorób tarczycy (przy okazji sugerowałabym sprawdzić funkcjonowanie wątroby oraz lipidogram).