Co oznacza drganie powieki i mięśni?

Witam od ponad 6 miesięcy bez przerwy drga mi w lewym oku górna powieka. Jest to już nie do zniesienia. Do tego bolą mnie mięśnie ciała kręgosłup lędźwiowy , drgaja mi nie które mięśnie nóg i rąk. . Miałem epizod z bólem w klatce piersiowej . Lekarze stwierdzili że to z stresu ponieważ mamam trudne chwile w zyciu. Konsultacja neurologiczna nic nie wykazała neurolog nie widział żadnych problemów neurologicznych podczas badania. Okulista nic nie wykazał dno oka wporzadku wzrok 100 % . Czekam na rezonans magnetyczny odcinka kręgosłupa L/S ponieważ mam tam przepukline i zaczęła się znów od dłuższego czasu odzywać.

Witam!
Zgłaszane przez Pana dolegliwości mają zmienną lokalizację i zaopatrywane są przez różne ośrodki nerwowe, najbardziej pasują do zaburzeń nerwicowych. Przed skupieniem się na ew. nerwicy należy wykluczyć poważniejsze choroby somatyczne, np. SM. Konieczne badania w stylu RM głowy, EEG, potencjały wywołane i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Potem dalsze postępowanie w zależności od uzyskanych wyników. Robienie RM okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa na pewno nie wyjaśni drżenia powiek, mięśni rąk i wielu innych zgłaszanych dolegliwości. Ważne jest aby nie opóźniać postawienia właściwej diagnozy i rozpoczęcia leczenia - przy chorobach destrukcyjnych czas jest bardzo ważny. Po wykluczeniu "somatyki" z leczeniem sprawy emocjonalnej na pewno sobie poradzą!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam. Taka nadpobudliwość nerwowo miesniowa może być ze stresu ale też może być z choroby np płytki nerwowo mięśniowej czyli jsk by na łączach układu nerwowego oraz z innych myopatii. Zalecam kontrolę elektrolitów z krwi wyrównanie poziomu magnezu równowagę z Ca 2+ oraz Na K i Cl.natomiast przepuklina w odcinku ledzwiowym może dać dolegliwości z powodu ucisku na korzenie nerwów ale tylko od pasa w dół wieś ręce o powieki powinny być ok.pozdrawiam serdecznie