Co oznacza nerwoból na plecach i czy może on mieć związek z nerwicą?

Od kilku tygodni pojawiaja się u mnie nerwobóle na plecach w okolicy łopatki, trochę pod pachą i w stronę piersi z boku. Czasami na dół zeber schodzi. Normalnie pomyślałabym, ze to od kręgosłupa albo po prosru nerwobóle. Ale co dziwne, ból zazwyczaj pojawia się w okolicy weekendu. Czy taka systematycznosc moze wskazywać na nerwicowy charakter bólu? Jestem hipochondryczka i ciagle doszukuje się nowych chorôb. Juz sama nie wiem , gdzie szukac pomocy.

Witam, ból, o którym Pani pisze może mieć kilka przyczyn.Zbyt mało jest danych o Pani, aby stwierdzić, czy jest to ból mający charakter nerwicowy. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty i przyjrzenia się bliżej Pani sytuacji życiowej. Pozdrawiam

Witam,

hipochondria to zaburzenie lękowe wymaga specjalistycznego leczenia metoda psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Bóle w okolicy pleców mogą być spowodowane nerwicą, weekend jest zwykle czasem wolnym od pracy, w związku z tym przekierowuje pani uwagę na siebie, co może powodować określone dolegliwości, stres związany ze stanem zdrowia pogłębia problem.

Pozdrawiam serdecznie