Czy szumy w uszach mają związek z nerwicą?

Dzień dobry, od lipca 2017 r męczę się z dzwonieniem/szumieniem w uszach. Trwa to non stop bez przerwy 24h od tylu miesięcy. Bylam u laryngologa i wszystko w porządku. Bylam w szpitalu i tomograf oraz rezonans głowy również ok. Miałam również pobierany płyn mózgowo-rdzeniowy. Również bez zmian. Dodam ze sytuacja nastąpiła nagle po zawianiu w pociągu. Towarzyszyly mi rowniez bardzo mocne migreny, ale po lekach w szpitalu ustapily, ale szum nadal pozostał. Wcześniej podczas studiow pojawiały się bardzo sporadycznie piski w uszach.tzn zaczynaly sie nagle w jednym i jakby przechodzilo do drugiego ucha i w momencie ustępowało. Czy może miec taki dlugotrwaly stan związek z nerwicą depresja? Przez to nie potrafie sie skupić jestem senna, nie kontaktuje. Do kogo mam sie zwrócić po pomoc?

Szanowna Pani,
zaburzenia lękowe, depresyjne, nerwicowe skutecznie leczy się metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, wskazane jest wsparcie specjalistyczne - psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, mają podłoże nerwicowe.
Wskazana byłaby osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia (komplementarnego).

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605