Co oznacza ten opis RTG klatki piersiowej u 45-latka?
Witam. W opisie rtg klatki piersiowej jest napisane, cytuję „ cień o śr. 7 mm u podstawy płuca P - z tk.. miękkich/inny proces”. Co to może oznaczać? Czy to powód do obaw? Jeśli tak, jakie kroki podjąć?

MĘŻCZYZNA, 45 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowny Panie,
cień w płucach to zmiana, która wymaga dalszych konsultacji lekarskich, jest to alarmowy objaw diagnostyczny. Może wskazywać na zmiany zapalne, sarkoidozę, a nawet raka płuca.
Dlatego należy niezwłocznie udać się z wynikiem do lekarza oraz poddać się dalszej diagnostyce. Zachęcamy do zapoznania się podobnymi zagadnieniami w poniższych linkach:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwa-jest-choroba-pluc
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-w-grupie-ryzyka-zachorowania-na-raka-pluc
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-sarkoidozy-przyczyny-choroby-objawy-zespol-loefgrena-diagnoza-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/rak-pluc-wszystko-co-trzeba-wiedziec