Co oznacza wynik 10,64 HCG Beta?? Czy to ciąża??

Moja koleżanka 2 i pół miesiąca temu urodziła dziecko. Bedac u ginekolga lekarz przy badaniu USG zauważyl jakiś pecherzyk i podejrzewa ciąże. Zlecil jej zrobic badanie z krwi i wynik wykazał 10,64. Koleżanka zrobiła 3 testy i wyszły negatywnie. Więc co oznacza ten wynik?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wynik beta HCG może odpowiadać bardzo wczesnej ciąży (2-3 tydzień). Lekarz zlecił badanie, ponieważ pęcherzyk widoczny w usg może być na tyle mały i niejdnoznaczny, że nie można było potwierdzić ani wykluczyć ciąży. Z wynikiem należy wrócić do lekarza, który powtórzy badanie USG.
Warto pamiętać, że karmienie piersią nie chroni przez ponownym zajściem w ciąże i nie może być traktowane jako metoda antykoncepcyjna.