Co oznacza wynik oligobiopsji piersi?

Co oznacza wynik oligobiopsji piersi: Bardzo drobne fragmenty gruczołu piersiowego z zaznaczonymi cechami włóknienia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonuje Pani kontrolne badania diagnostyczne gruczołu piersiowego. To niezbędna profilaktyka w kierunku wielu chorób piersi.

Nie wspomniała Pani jednak, dlaczego było wykonywane badanie. Istotne jest również, czy występują pewne choroby przewlekłe oraz zaburzenia hormonalne, które wymagają przyjmowania konkretnych leków.

Analizując Pani wynik badania, można by stwierdzić, że prawdopodobnie biopsja nie wykazała niczego niepokojącego. Zaznaczone cechy włóknienia mogłyby świadczyć o łagodnym rozroście gruczołu. Stan taki zazwyczaj nie jest leczony, tylko wymagający regularnej kontroli w wyznaczonym przez lekarza czasie.

Jeżeli dodatkowo pojawią się dolegliwości bólowe to można wprowadzić leczenie hormonalne.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem, który po analizie wszystkich dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i wymaganej kontroli.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/biopsja

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi

A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usg-piersi-i-cechy-wloknienia-podscieliska-lacznotkankowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.