Co oznaczają te bóle pod żebrem u 24-latka?

Około 1,5/2 tyg temu napad paniki po 2-3 stresujących miesiącach, od tego czasu naprzemienny ból pod prawym i lewym żebrem i raz na jakiś czas bóle brzucha. Po 3 dniach poszedłem do psychiatry, stwierdził nerwica F41 i terapia poz-beh. Nerwicy towarzyszy mi głównie biegunka , którą mam zawsze gdy się stresowałem. Sprawdzałem brzuch i nie mam nic powiększonego z lewej i prawej strony. Gdy jestem w ciągu dnia czymś zajęty np . studiami to raczej nie odczuwam żadnych dolegliwości. Od tamtego czasu wypróżniam się cześciej - nerwica i zasługa herbat i diety z duża ilością błonnika. Wcześniej przed atakiem paniki raczej nie czułem żadnych objawow, ciezko stwierdzić ale raczej na 90% nie. Miesiąc temu wynająłem mieszkanie, materac w nim jest bardzo miękki i bolą mnie po nim plecy jak i moją dziewczyne, która zapytałem, czy przed dwoma tygodniami narzekałem na te bóle, powiedziała, że nie. Zauważyłem że chodzę się wypróżniać ok. 2-4 razy dziennie przy czym oddaje mocz okolo 6-7 razy dziennie pijąc jednocześnie dużo. Od tamtego czasu uzywam Suplementy oleje i herbaty. Kompleks witamin KFD (od 3-4dni), lion's mane mushroom (od 3 dni), olej z ostropestu (ok tydzien) olej lniany( ok tydzien) olejów nie pije co dziennie, kurkumina 1000mg (od wczoraj), co dziennie pije herbate ale wybieram naprzemiennie, ogólnie pije ; czystek,melisa,mieta,rumianek,ostropest plamisty,pokrzywa.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Szanowny Panie,

Bardzo przykro nam, że towarzyszą Panu takie uciążliwe oraz niepokojące objawy, które na pewno utrudniają codziennie funkcjonowanie.

Z opisanych dolegliwości, można by wywnioskować, że występują u Pana klasyczne objawy nerwicy lękowej. Bardzo często są to objawy psychosomatyczne, związane z konkretnymi układami. W Pana przypadku występują problemy z wypróżnieniami (biegunki) oraz bóle w nadbrzuszu.

Nerwica lękowa rozwija się głównie pod wpływem czynników stresogennych, środowiskowych, a także genetycznych. Silne przeżycia emocjonalne, sytuacje stresogenne, czy przeżyta trauma, mogą tylko potęgować objawy. W czasie ataku paniki, które często towarzyszą nerwicy, może dochodzić do problemów żołądkowych, bólów mięśni, brzucha, parestezji, kołatania serca, czy problemów z poceniem się. Często również występuje uczucie ściskania w gardle oraz duszności, które nie mają żadnego potwierdzenia w chorobach somatycznych.

Zalecamy Panu być pod opieką specjalisty z zakresu psychiatrii, aby mógł decydować o dalszym leczeniu. Proponujemy również spróbować psychoterapii, aby poprawić swój komfort życia i zniwelować dotychczasowe objawy somatyczne.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica



Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty