Co oznaczają te wyniki USG tarczycy?
Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy.Gruczoł tarczycy zawiera hypoechogeniczne słabo odgraniczone od otoczenia zmiany ogniskowe..2 w płacie lewym 4 na 2.5 i 3 na 2mm..oraz w placie praw od strony sciany tylnej o wymiarach 5 na 3 mm..nie stwierdzono patologicznie zmienionych wezłow chlonnych...Wymiary tarczycy i tsh w normie..Z gory dziękuję.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania tarczycy. To najlepsze postępowanie profilaktyczne w kierunku wielu chorób tego ważnego gruczołu.
Nie wspomniała Pani, czy występują jakieś choroby przewlekłe, a także, czy przyjmowane są jakieś leki mogące mieć wpływ na pracę tarczycy.
Analizując przedstawiony opis badania USG, można by stwierdzić, że uchwycono ognisko hypoechogeniczne mogące odpowiadać guzkom w obrębie płatu tarczycy.
Prawdopodobnie jest to stan do dalszej obserwacji w ustalonej przyszłości.
Proponujemy Pani konsultację z lekarzem endokrynologiem, który po analizie wszystkich wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym pogłębieniu diagnostyki.
Życzymy Pani dobrego samopoczucia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/guz-tarczycy-charakterystyka-zmiany-lagodne-rak-tarczycy-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/chora-tarczyca
https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy