Co oznaczają te wyniki USG tarczycy?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy.Gruczoł tarczycy zawiera hypoechogeniczne słabo odgraniczone od otoczenia zmiany ogniskowe..2 w płacie lewym 4 na 2.5 i 3 na 2mm..oraz w placie praw od strony sciany tylnej o wymiarach 5 na 3 mm..nie stwierdzono patologicznie zmienionych wezłow chlonnych...Wymiary tarczycy i tsh w normie..Z gory dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania tarczycy. To najlepsze postępowanie profilaktyczne w kierunku wielu chorób tego ważnego gruczołu.

Nie wspomniała Pani, czy występują jakieś choroby przewlekłe, a także, czy przyjmowane są jakieś leki mogące mieć wpływ na pracę tarczycy.

Analizując przedstawiony opis badania USG, można by stwierdzić, że uchwycono ognisko hypoechogeniczne mogące odpowiadać guzkom w obrębie płatu tarczycy.

Prawdopodobnie jest to stan do dalszej obserwacji w ustalonej przyszłości.

Proponujemy Pani konsultację z lekarzem endokrynologiem, który po analizie wszystkich wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym pogłębieniu diagnostyki.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/guz-tarczycy-charakterystyka-zmiany-lagodne-rak-tarczycy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/chora-tarczyca

https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.