Co powoduje problemy z myśleniem?

Witam mam zapytanie . Czym mogą być spowodowane problemy. Mam problemy z myśleniem ciężko mi jest. tak samo jak rozmawiam z kimś to zdarza mi się nie dosłyszeć często muszę dopytywać tak samo mam problem pamięcia jak rozmawiam z kimś to mylą mi się fakty z poprzednich rozmów , tak samo mam problem z zapamiętywaniem informacji krótkich maiłem badanie z psychologiem który mówił cztery słowa a ja miałem je zapamietać i tak parę razy czym to może być spowodowane ? Jakimś mikro uszkodzeniem mózgu ?

Witam, mózg należy ćwiczyć... proszę czytać książki w dużych ilościach ... np. przeczytać jakąś część w książce i na koniec postarać się podsumować to co pan przeczytał w myślach a później spisać na kartkę i tak za każdym razem... jeśli za jakiś czas pan zauważy poprawę to należy nie przestać na laurach tylko nadal kontynuować ćwiczenie... Pozdrawiam i życzę owocnych sukcesów.

Witam Pana Serdecznie,

Ogólnie panujący przesyt i szum informacyjny, do tego nadmiar bodźców zewnętrznych i szybkie tempo życia wymaga od nas skupiania się na priorytetach i na byciu "tu i teraz".

Z tego, co Pan napisał, myślę, że warto byłoby popracować nad uwagą selektywną.

Pomocny byłby trening autogenny Schultza, medytacja, techniki mnemotechniczne, suplementacja i systematyczny - ośmiogodzinny sen.

I oczywiście aktywność fizyczna na powietrzu, która skutecznie dotlenia i poprawia funkcjonowanie mózgu.

Zapraszam Pana do poeksperymentowania.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej