Jak pokonać postępujące zmęczenie podczas dnia?

Witam kiedy ide do pracy na 7 jestem pelen energii itp, niestety z biegiem czasu staje sie coraz bardziej zmeczony, ale tak, ze pod koniec pracy, czy szkoly zawsze bola mnie oczy, tak jakby bolaly mnie galki oczne, gdy je sobie pomasuje to pomaga, ale na chwile, mam bol glowy gdzies tak w obrebie czola i jestem strasznie zmeczony a do tego trudniej mi sie mysli. Problem jest w tym, ze mam tak glownie, gdy w pracy jest stres. Im wiecej tego stresu tym te objawy sa szybciej. Moge cos zrobic z tym?

Dzień Dobry Panu,

Rano jest Pan pełen energii, a później następuje jej spadek, co jest standardową reakcją organizmu
Gdy przyczynia się do tego stres, to pojawiają się takie objawy, jakie Pan opisuje.
Nie wiem, jaki styl życia Pan prowadzi na co dzień.

Przy stylu "pracy, czy nauki przy biurku", bardzo istotna jest systematyczna aktywność fizyczna, najlepiej na powietrzu, suplementacja organizmu, ośmiogodzinny czas snu.

Zachęcam Pana do nauki treningu autogennego Schultza, który byłby Panu pomocny w codzienności.
https://portal.abczdrowie.pl/trening-autogenny

Życzę Panu wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej

To co Pan opisuje, jest naturalnym objawem zmęczenia, które stres na pewno potęguje. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby polepszyć Pana metody odpoczynku, a zarazem " doładowanie energii". Może więcej ruchu: siłownia, spacery, basen, ( a może odpoczynek - zalęzy od charakteru Pana pracy),może trzeba zwrócić uwagę na dietę, uzupełnienie minerałów, witamin - szczególnie teraz w okresie przesilenia wiosennego. Dobrze byłoby zastanowić się też, co dodaje Panu takiej pozytywnej energii - odnowić kontakty z pozytywnymi ludźmi, spojrzeć z innej, bardziej pozytywnej strony na życie.
Pozdrawiam
www.pomocpsycholog.pl