Co robić w przypadku problemu alkoholowego w rodzinie?

Dzień dobry mam problem. Brat i mama są alkoholikami. Pod wpływem alkoholu czesto dochodziło do awantur. Najczęściej brat zaczynał awantury nie raz znęcał się nad mama i jej partnerem. Mama nie chciała nigdzie tego zgłaszać niestety. Mama w końcu nie wytrzymała i dzgnela brata nożem jest teraz w areszcie. Brat jest w domu był w szpitalu tylko jeden dzień. A teraz jego uważają za ofiarę czy mogę jakoś pomóc mamie błagam o odpowiedź.

Dzień dobry,

Zachęcam do kontaktu z Infolinia Niebieska Linia tel. 800 120 002 można z konsultantami opracować plan działania w takiej sytuacji i rozważyć różne opcje. Można też anonimowo zgłosić przemoc w rodzinie.

Pozdrawiam