Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tą łamliwością paznokci?

Witam Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie bardzo duże zmiany mam łamliwe włosy i paznokcie, najmniejszy ruch sprawia mi ogromną trudność, jestem zmęczona ciągle, mam wachania nastroju, pojawiła mi się "druga broda", szybko tyje oraz pojawiły mi się krosty na brodzie oraz żuchwie. Miałam robione badania na tarczycę rozszerzone i miałam tylko TSH podwyższone. Czy to jest znak że powinnam iść tym do lekarza i zacząć się leczyć? Czy może powtórzyć badania?
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie wspomina Pani, jaką wartość ma TSH – nieznacznie podwyższone nie musi być niepokojące, choć w połączeniu z dolegliwościami typowymi dla niedoczynności tarczycy wskazuje na konieczność wizyty u endokrynologa.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy.

Zarówno tycie, jak i pogorszenie się stanu skóry, włosów i paznokci, a także pogorszenie nastroju są częstymi symptomami wskazującymi na zaburzenie pracy gruczołu tarczowego. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą – przed wizytą może Pani poszerzyć badania o pełen pakiet hormonów tarczycy, jeżeli dotychczas ich Pani nie badała.

Więcej informacji na temat badań hormonalnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

O ewentualnej dalszej diagnostyce oraz leczeniu zadecyduje endokrynolog.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy