Co robić z tą łamliwością paznokci?

Witam Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie bardzo duże zmiany mam łamliwe włosy i paznokcie, najmniejszy ruch sprawia mi ogromną trudność, jestem zmęczona ciągle, mam wachania nastroju, pojawiła mi się "druga broda", szybko tyje oraz pojawiły mi się krosty na brodzie oraz żuchwie. Miałam robione badania na tarczycę rozszerzone i miałam tylko TSH podwyższone. Czy to jest znak że powinnam iść tym do lekarza i zacząć się leczyć? Czy może powtórzyć badania?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie wspomina Pani, jaką wartość ma TSH – nieznacznie podwyższone nie musi być niepokojące, choć w połączeniu z dolegliwościami typowymi dla niedoczynności tarczycy wskazuje na konieczność wizyty u endokrynologa.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy.

Zarówno tycie, jak i pogorszenie się stanu skóry, włosów i paznokci, a także pogorszenie nastroju są częstymi symptomami wskazującymi na zaburzenie pracy gruczołu tarczowego. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą – przed wizytą może Pani poszerzyć badania o pełen pakiet hormonów tarczycy, jeżeli dotychczas ich Pani nie badała.

Więcej informacji na temat badań hormonalnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

O ewentualnej dalszej diagnostyce oraz leczeniu zadecyduje endokrynolog.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.