Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wysokość pulsu może być zmienna – wiele czynników ma wpływ na skoki pulsu w rytmie dobowym – dlatego pomiarów najlepiej dokonywać co rano przez określony czas. U dorosłego człowieka normą jest około 70 uderzeń serca na minutę.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/prawidlowy-puls.

Natomiast stale podniesiony poziom pulsu – do 110 uderzeń na minutę wymaga jak najszybszego skonsultowania się z lekarzem, zwłaszcza gdy pacjentka przeszła w przeszłości dwa zawały serca.

Wysokie, przekraczające 100 uderzeń na minutę, tętno może mieć także związek z chorobami ogólnoustrojowymi, ale w przypadku niedoczynności tarczycy zazwyczaj puls jest niski, za to w nadczynności tarczycy pomiary pulsu mogą wskazywać wysokie wartości.

Wysoki puls można zaobserwować w przebiegu cukrzycy, ale także w niedokrwistości oraz oczywiście w chorobach serca. Dlatego też proszę zwrócić się do lekarza z przychodni POZ – poza zleceniem podstawowych badań krwi, może skierować Panią do kardiologa. Być może wskazane byłoby wykonanie szeregu badań, w tym EKG.

Zachęcam również do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/tachykardia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty