Co robić z tym guzkiem okolicy piersi?
Mam wyczuwalny guzek na granicy piersi i dołu pachowego. Podłużny o długości ok 1cm szerokości 0,5cm, przesuwalny, niebolesny, bez zmian skóry nad guzkiem, niewidoczny gołym okiem ale wyczuwalny. Byłam u ginekologa - również wyczuła zmianę natomiast po przyłożeniu głowicy USG nie zauważyła żadnych zmian w tkance, nie była w stanie stwierdzić co wyczuwa bo w USG wyglądała jak tkanka zdrowa. Czy to możliwe że taki duży guzek nie jest widoczny w USG? Węzły chłonne nie powiększone obok guzka. Czy potrzebna jest biopsja? Czy mimo to może to być coś złośliwego?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
każda zmiana w piersi, z lub bez dolegliwości bólowych, powinna być zweryfikowana przez lekarza posiadającego doświadczenie w diagnostyce i leczeniu guzów piersi. Ustali on przyczynę bólu, a w razie potrzeby skieruje na odpowiednie badania diagnostyczne i wprowadzi odpowiednie leczenie. Najczęściej wykonywanymi badaniami są badania poziomu hormonów, mammografia, USG i biopsja (w przypadku zdiagnozowania guza piersi). W Pani przypadku zasadne wydają się kolejne wizyty u lekarza specjalisty, który najprawdopodobniej zleci następne badania. Możliwe, że kolejnym zaproponowanym badaniem będzie mammografia, a w dalszej kolejności dopiero biopsja. W czasie oczekiwania na wizytę zachęcamy do lektury artykułów, które poruszają tematykę guzków piersi oraz profilaktyki przy tego rodzaju dolegliwości.
https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-piersi