Co robić z tymi bólami głowy u 30-latki?

Dzień dobry, piszę bo potrzebuję fachowej oceny mojego stanu zdrowia. Od kilku ok 8 MSC męczą mnie ogromne bóle głowy głównie ucisk okolicy skroniowej i przy tym wrażenie jakby moja głowa była wypełniona czymś po brzegi i ból głowy z tyłu. Często odczuwam zawroty głowy albo w mojej głowie pojawia się wrażenie że kręci mi się w głowie ale zawrotów nie mam. Mam problemy z pamięcią i koncentracją ,pojawia się u mnie dezorientacja ,problemy ze skupieniem się. Odczuwam szum w uszach i głowie. Nie mam energii odczuwam dużą senność ,zmęczenie i znużenie. Bolą mnie oczy przy dużym bólu głowy bardzo często boli mnie prawe oko. Odczuwam sztywność mięśni twarzy i ból i sztywność karku. Czasem pojawia się u mnie niewyraźna bełkotliwa mowa a także zauważyłam u siebie nerwowe tiki głową. Co mi może dolegać? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Jakie badania powinnam zrobić? Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Bardzo Pani współczuję, że doświadcza Pani tak dużych problemów ze zdrowiem i wciąż czeka na diagnozę i rozpoczęcie leczenia. Całkowicie rozumiem Pani potrzebę uzyskania pomocy, ale niestety, fachowa ocena Pani stanu zdrowia nie jest możliwa przez Internet, na podstawie opisu. Liczne objawy, które Pani wymienia, są niepokojące i wymagają pilnej konsultacji lekarskiej. Przyczyn Pani dolegliwości może być tak wiele, że nie ma sensu wszystkich wymieniać. Proszę zacząć od wizyty u lekarza POZ, który zleci wykonanie podstawowych badań (przede wszystkim pełna morfologia, OB, badanie moczu) i wystawi skierowanie do lekarza specjalisty (neurologa). Neurolog zleci zapewne wykonanie badania obrazowego ośrodkowego układu nerwowego i kręgosłupa szyjnego (tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny) oraz badanie EEG. Dopiero na tej podstawie będzie możliwa pełna diagnoza Pani stanu zdrowia i rozpoczęcia leczenia. Do tego czasu proszę dbać o siebie, unikać stresu, jak najwięcej odpoczywać. Więcej o tym może Pani przeczytać np. pod linkami (nie sugeruję że cierpi Pani na nerwicę):

https://portal.abczdrowie.pl/techniki-relaksacyjne-w-leczeniu-nerwic

https://portal.abczdrowie.pl/relaksacja-a-nerwica

Pomocne może być też (po konsultacji z lekarzem rodzinnym) włączenie suplementacji magnezem i witaminami z grupy B.

Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę jak najszybszego powrotu do pełni sił.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.