Co robić z tymi bólami ręki?
Kobieta -62 lata Od 8 miesięcy męczą mnie bóle prawej ręki promieniujące do barku i szyji. Wykonane badania rezonans kręgosłupa części szyjnej bez niepokojących zmian. Rehabilitacja masaże ćwiczenia w ośrodku rehabilitacyjnym nie dały efektów. Przez 3 msc przyjmowany olfen oraz nimesil również nic nie zmieniły. Świeży wynik rezonansu barku wskazuje jedynie obrzek szpiku kostnego glowy koloramiennej. Na wizytę u lekarza muszę czekać co to może być ? Jestem sfrustrowana obecna sytuacja i zmęczona odbijaniem się od lekarza do lekarza.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
Pani dolegliwości sugerują problemy z kręgosłupem, na które wpływ może mieć wiele czynników takich jak: Pani schemat chodzenia, stania, siedzenia, pozycja podczas snu, wysiłek fizyczny podejmowany dotychczas w życiu.
W opisanej sytuacji należałoby się udać do poradni ortopedycznej, wskazana byłaby analiza mechaniki mięśni i stawów przeprowadzona przez fizjoterapeutę.
Tymczasowe ukojenie mogłoby przynieść stosowanie preparatów niefarmakologicznych, jak na przykład wcieranie w kręgosłup na całej jego długości oleju rycynowego i maści tygrysiej w proporcji 5 części oleju do 1 części maści. Można stosować to także na inne dolegliwości bólowe, stany zapalne, czy niedrożność zatok. To działa przeciwzapalnie i to głęboko odżywiając tkanki, zmniejszając tym samym ból.
Może chciałaby też spróbować rehabilitacji kręgosłupa, propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania znajdują się w artykule poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/rehabilitacja-kregoslup
Więcej informacji o możliwych przyczynach Pani dolegliwości może Pani znaleźć w odpowiedzi na podobne pytanie zadane na naszym serwisie:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/widoczne-cechy-obrzeku-szpiku-podkorowo-w-gornej-czesci-kosci-ramiennej