Co w sytuacji, gdy terapeuta rezygnuje z prowadzenia pacjenta?

Witam czy to możliwe i czy spotkali się państwo z podobną sytuacja. Otóż mam depresję, chodzę na terapię która niedługo się zakończy gdyż osoba prowadząca zrezygnowała że mnie twierdząc że nie wie czemu choruje i nie jest w stanie mi pomóc. Co w tej sytuacji gdyż mieszkam Na wsi i nie mam dostępu do innych specjalistów.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

W tej sytuacji być warto skorzystać z psychoterapii za pomocą komunikatora Skype lub innej typu "wideorozmowa" przez internet. W sytuacji osób takich jak Pani, które nie mają dostępu do terapii w sposób tradycyjny, nazwijmy to "stacjonarny", terapia przez internet wydaje się dobrą alternatywą. Oczywiście bezpośredni kontakt z terapeutą w gabinecie zawsze jest najlepszą formą terapii, ale jeśli to jest niemożliwe, nie powinno jednocześnie pozbawiać nikogo w ogóle możliwości podjęcia terapii.
Jeśli zaś chodzi o rezygnację terapeuty z prowadzenia Pani terapii, to nie jest to zapewne bardzo częsta sytuacja. Jest natomiast trudna zarówno dla Pani jak i terapeuty. Pomimo tego jednak terapeuta uznał, że będzie uczciwie, jeśli będzie z Panią szczery. Nie znam motywacji tej osoby, ale mogę zakładać, że kierowała się Pani dobrem. Obecnie ma Pani bowiem możliwość skontaktowania się z innym specjalistą (choćby właśnie przez internet, co właśnie zaczęła Pani robić zadając pytanie przez serwis abcZdrowie), który kompetentnie podejmie się Pani terapii. Pozostanie w kontakcie z osobą, która nie mogła prowadzić terapii na pewno by Pani nie pomogło.
Pozdrawiam i życzę pomyślności!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty