Co znaczą moje wyniki prześwietlenia płuc?

Proszę o interpretację wyników z przeswietlenia płuc. Jestem osobą dużo palącą. Od 4 miesięcy boli mnie w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem: Zrosty/ zatrudnienia opłucnej lewego szczytu. Obustronne wzmozenie rysunku naczyniowo-swodmiązszowego pluc(zmiany zapalne? POChP?). Obustronne miejscami drobne cienie (trafione osiowo naczynia krwionośne? lymphangiosis?).

Lek. Michał Lenard

Na podstawie samego opisu można jedynie powiedzieć, że ma Pani liczne zmiany spowodowane paleniem papierosów. Zdjęcie RTG wraz z opisem powinno być ocenione przez lekarza, który zlecił badanie. Zdecyduje on również o odpowiednim postępowaniu. Oczywiście wskazane będzie zaprzestanie palenia. Pozdrawiam!