Co znaczą te częste zakwasy łydek?

Witam, mam problem z łydkami otóż od ponad roku gram regularnie 2 razy w tygodniu w badmintona powiem szczerze bardzo intensywnie i często mam zakwasy przez 2 dni. Dotychczas nic mi nie było nie miałem żadnych bólów. Jednak jakieś 2 tygodnie temu zacząłem biegać ok. 30 min dziennie wyłączając dni gry w badmintona. Po od kilku dni może 4-5 na początku biegania lub innego wysiłku odczuwam bardzo duży ból w łydkach, który po ok pięciu minutach biegu mija. Mam 188 cm i 82 kg wagi. Pozdrawiam

Zbyt intensywnie Pan trenuje. Trening może być codzienny ale musi dotyczyć różnych grup mięśniowych. U Pana zarówno przy bieganiu jak i badmintonie pracują podobne mięśnie łydek. Proponuję zrobić przerwę w bieganiu a następnie ograniczyć do 2 dni w tygodniu. Generalnie dobrze jest zaplanować 1 dzień w tyg. bez aktywności na odpoczynek i regenerację. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

Proszę wprowadzić rozciąganie łydek (stretching) przed i po treningu. 10 x przez minimum 15 sek. Pozdrawiam