Co zrobić, aby wrócić do normalności? [PORADA EKSPERTA]

Witam serdecznie, mam 20 lat od 3-4 lat czuje ból w klatce piersiowej po lewej stronie, od 5 lat mam ból stawu krzyżowo-biodrowego który wyeliminował mnie ze sportu, ćwiczyłem bardzo dużo ale od 5 lat są to tylko lekkie ćwiczenia, czuję się tragicznie jeśli często rano wstaje, worki pod oczami robią mi się momentalnie, nie mogę normalnie funkcjonować. Nie pije kawy, alkoholu jeśli poszedłem na jakąś imprezę to rano czułem się jakbym miał zaraz umierać i to nie był zwykły kac to był paniczny strach, od tamtego momentu nie pije alkoholu, kawa działa na mnie odwrotnie od razu chce mi się spać, papierosy działają tak samo jak alkohol, zdarzają mi się również paraliże senne ale tylko w ciągu dnia, pomimo tego ostatnio mam bardzo duże natręctwa, sprawdzam wszystko po pare razy i od 5 lat próbuje wyleczyć staw który zniszczył moje życie które kręciło się wokół sportu, mam lęki i boję się co robić dalej w życiu i jakie podjąć kroki żeby wrócić do normalności.

Witam Pana,

Objawy, które Pan opisuje wskazują na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia.

Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych, tzw. „błędnego koła”.

Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone

są bardzo wysokim poziomem lęku.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują i dezorganizują życie

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną

i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

nieumiejętność odpoczywania.

Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje i prowadzi do nasilania się

objawów lękowych oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.

Bardzo ważne jest, żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,

odpowiednio dopasowaną psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę lęków i natrętnych myśli,

dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, która naprowadza

na zmianę powstałych uwarunkowań w wyniku czego zostanie

wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie,

a Pan odzyska spokój, równowagę wewnętrzną i umiejętność

kontrolowania własnego życia .

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/