Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeśli wszystko mnie denerwuje?

Ostatnio wszystko mnie denerwuje i ze wszystkimi się kłócę, co mam robić ?
ponad rok temu

Skiba - dorosłe dziecko z ADHD

Witam serdecznie,
A czy zastanawiałaś się co może być przyczyną Twojego rozdrażnienia? Czy masz problemy, z którymi sobie nie radzisz?
Aby pozbyć się tego uczucia najlepiej byłoby poznać jego przyczyny, jednak spróbuj na początek ograniczać napięcie nerwowe. W tym celu wypróbuj różne ćwiczenia relaksacyjne (znajdziesz je pod poniższym linkiem: Metody na stres). Możesz także zredukować napięcie poprzez aktywność fizyczną.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam serdecznie Trudno jest jednoznacznie odpowiedziec na tak zadane pytanie. Mozna tutaj postawic wiele hipotez, dotyczacych przyczyn takiego stanu rzeczy. W kolejnosci, po poznaniu przyczyn mozna przy checi i zgodzie podjac srodki zaradcze. Nalezaloby w pierwszej kolejnosci dookreslic pojecia: wszystko i wszyscy. Pozniej okreslic poziom zdenerwowania i ewentualne, towarzyszace zdenerwowaniu symptomy somatyczne (czyli tzw."sygnaly z ciala"). Wazne jest tez, czy w ostatnim czasie nie nastapily zmiany, ktore moglyby ten stan spowodowac lub czy nie wydarzylo sie cos co oslabilo nasz system odpornosciowy i pojawily sie wspomniane reakcje. Ja rowniez w prypadku takich zgloszen od Pacjentow, sugeruje, jesli nie mieli w okresie osatniego roku, wykonanie podstawowych badan laboratoryjnych. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Ilona Cizewska

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy