Co zrobić z tym zachowaniem babci?

Mam dość nietypowy problem. Mam 27 lat, pracuję od 4 lat zawodowo, ukończyłam studia. Zawsze miałam więź z babcią. Ale jej zachowanie mnie teraz przeraża. Chce zebysmy razem spędzały czas, ok, nie ma sprawy. Ale ona chce zebym sie położyła koło niej na kanapie a ona będzie mnie głaskać po głowie i rękach itp. Gdy się sprzeciwiam i mówię ze to nie jest normalne , mówi mi że mi odbija, dosłownie że mnie bierze i chce się kłócić. Co z tym zrobic?

Witam serdecznie Panią,

gratuluję że zajmuje się Pani babcią. Ale proponowałabym jednak aby poszła Pani za swoimi odczuciami i nie kładła się przy babci. Owszem, niech głaszcze Panią po ręce, ale siedząc obok niej. Babcia przypomina sobie że kiedyś była Pani małą dziewczynką i głaskanie wnusi po głowie i dłoniach było dla babci bardzo przyjemne. Obecnie, Pani jest dorosłą osobą i takie pieszczoty powinny być zarazerwowane dla mężczyzny a nie dla babci. Jeżeli Pani odwiedza babcię, przebywa z nią, to jest to wystarczająca opieka i uwaga. To głaskanie po rękach i głowie przez babcię narusza Pani seksualność i dlatego to jest nieprzyjemne. Proszę wytłumaczyć babci dokładnie, że wystarczy gdy Pani ją odwiedzi, zrobi zakupy, sprzątnie, wyjdzie na spacer. Natomiast to głaskanie o którym Pani pisze jest dosyć intymne i w tym wypadku niepotrzebne. Na powitanie "misiujemy się", ściskamy się, możemy pocałować babcię w policzek czy w rękę i to powinno wystarczyć. Jest Pani młodą kobietą i takie babcine czułości już mogą Panią denerwować. Pozdrawiam Panią serdecznie i babcię również, wszystkiego dobrego! Alicja Jankowska