Co zrobić z takim zachowaniem babci?

Co zrobić, gdy w rodzinie występuje konflikt z babcią, która nie rozumie odmowy i jest uparta? Po mimo, że w rodzinie wszyscy są dorośli, ona ciągle traktuje innych jak małe dzieci. Nawet gdy ktoś nie potrzebuje pomocy, ona chodzi za każdym i pyta czy zrobić obiad, czy w czymś pomóc. Strasznie się narzuca. Potrafi wejść do czyjegoś pokoju bez pytania i nagle zacząć opowiadać o swoim życiu albo co zdarzyło się w ciągu dnia, po mimo że druga osoba nie chce tego słyszeć bądź jest czymś właśnie zajęta. Jest to brak poszanowania prywatności i narzucanie swoich potrzeb jako ważniejsze. Rozumiem, że babcia potrzebuje kontaktu i bliskości. Ale niestety "Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". Wszyscy są poirytowani, gdy ona pojawia się w domu i maja już dość jej zachowania. Po mimo spokojnych rozmów i tłumaczenia, że nam to przeszkadza ona dalej się tak zachowuje. Co zrobić, żeby nie zwariować z babcią?

Dzień dobry, dziękuje za wybranie ABC zdrowie. Proponuje przeanalizować takie zdanie (mówiąc o innych mówimy o sobie) myślę że irytacja którą rozwijacie w całej rodzinie przeciwko babci, działa źle na wasze zachowania w obec starszej osoby jaką jest babcia. zmieniać możemy tylko siebie, a nie innych. Więc babcia pozostanie taką jak jest, która chce być potrzebna i zauważana. Natomiast wy dorośli inteligętni powinniście zmienić swoje zachowanie i zacząć traktować babcie z szacunkiem i serdecznością nie oddtracać jej poświęcić jej trochę uwagi i może skorzystać z jej pomocy czasami wysłuychać wyjść na spacer, do kina, teatru i zaprosić na obiad w restuaracji. Narzekanie na babcie powoduje że w waszych organizmach wydziela sie zbyt duzo kortyzolu. ktory jest hormonem odpowiedzialnym za złość, nerwice, stres. Natmiast wysłuchanie babci, usmiech, zrozumienie jej trudności, bedzie powodowało wydzielanie endorfin. które są bardzo potrzebne aby być wyciszonym i uspokojonym Pozdrawiam serdecznie zycze duzo serdecznosci i ciepla babci i calej waszej rodzinie.