Co zrobić z tymi zaburzeniami snu u syna?

Witam, moj osmioletni syn od ponad roku przejawia leki przed spaniem. Mowi czesto ze strasznie boi sie ze nie bedzie mogl zasnac. Obsesyjnie sprawdza czas. Codziennie musi byc w lozku o tej samej porze, gdyz boi sie jesli minie 10 wieczorem to juz nie zasnie. Kiedy juz lezy w lozku to nie zajmuje mu dluzej niz 15 minut aby zapasc w sen. Sporadycznie budzi sie w nocy ale wtedy bez problemu zasypia ponownie. Nie wiem jak moglabym mu pomoc pozbyc sie tych lekow. Prosze o pomoc bo serce sie kroi kiedy tak wieczorami niepotrzebnie sie meczy. Dodam ze syn jest dosc nadpobudliwy.

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

To jest rzeczywiście okrutne dla mamy patrzeć, jak jej dziecko się niepotrzebnie męczy przez lęk.

Opisane przez Panią zachowania są możliwe do skorygowania. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą np. poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

Witam,

wskazana jest konsultacja w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w calu diagnostycznym lub konsultacja systemowa u psychoterapeuty rodzinnego lub dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś