Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinienem syna zabrać do psychologa?

Dziś przyłapałem mojego syna(8lat) jak dotykał siusiaka naszego młodszego(2lata) syna. dodam, że zdarza mu sie czasem "przypadkiem" mnie też dotknąć przez majtki. Tłumaczyłem sobie do tej pory, że to dziecięca ciekawość ale rozmowy nie zdają egzaminu, syn nie przyznaje sie by był przez kogoś molestowany. Po dzisiejszym incydencie jakoś nie chce mi sie wierzyć by to było normalne zachowanie dziecka, które chce poznać WŁASNE ciało. Czy powinienem go zabrać do psychologa ?
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Witam Pana,

zachęcam do konsultacji w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub u psychologa pracującego z dziećmi. Chłopiec ma 8 lat, jest w fazie latencji - utajonej, pomiędzy 6-12 r.ż., w tym okresie następuje względna stabilizacja i wygaszanie popędów płciowych, później następuje przynależność do grupy rówieśniczej w obrębie tej samej płci - zaczyna się okres dojrzewania (adolescencji).
zachęcam do poczytania; https://dziecisawazne.pl/dzieci-dotykaja-miejsc-intymnych-i-pokazuja-je-innym-dlaczego/
http://rodzic-know-how.pl/masturbacja-dziecieca-co-to-jest-czy-to-normalne-jak-reagowac-czyli-maly-pakiet-wiedzy-o-rozwoju-psychoseksualnym-twojego-dziecka
https://www.mjakmama24.pl/dziecko/wychowanie/masturbacja-dziecieca-elementem-rozwoju-psychoseksualnego-dziecka-aa-FY6j-oz9g-Kj7V.html
https://nowosci.com.pl/o-wykorzystaniu-seksualnym-moga-swiadczyc-zmiany-zachowania-dziecka/ar/10898353
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy