Co zrobić, żeby na wiosnę nie musieć znowu intensywnie się odchudzać?

Nadchodzi jesień i jak zwykle zaczynam powoli przybierać na wadze, co widoczne jest na udach i na brzuchu. Co zrobić, żeby na wiosnę nie musieć znowu intensywnie się odchudzać?

Witam serdecznie. Proszę zadbać o zwiększenie aktywności fizycznej (ćwiczenia, basen, spacery, porządki domowe). W utrzymaniu masy ciała pomoże również przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia, a w tym ograniczenie słodkich przekąsek, 5-6 posiłków dziennie, unikanie tłustych posiłków. Zwiększenie ilości warzyw i produktów pełnoziarnistych (tj. ryż brązowy, kasza gryczana, pieczywo razowe) w diecie. Produkty te dają uczucie sytości, ponieważ są bogate w błonnik. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska