Codzienne trenowanie i wykonywanie ćwiczeń

Czy mozna codziennie trenowac? Cwicze tak4-5 dni w tygodniu,mam zakwasy i daje z siebie wszystkie sily jakie mam. Czasami czuje ze juz nie moge wytrzymac i doprowadzam sie do takiego stanu ze serce bije mi jak szalone i przez chwilke ciezko mi oddychac. Moze mi to zaszkodzic?

Dzień dobry,

Jeśli nie ma Pani żadnych przeciwwskazań do podejmowania wysiłku o dużej intensywności to opisane przez Panią symptomy opisują normalną odpowiedź organizmu na tego typu ćwiczenia, więc w takiej sytuacji nie powinno to zaszkodzić.

Proszę jednak pamiętać, że przed intensywnym rozpoczęciem treningów warto skonsultować się z lekarzem, który zdecyduje czy są u Pani jakieś przeciwwskazania.

Pozdrawiam,
Mikołaj Krekora
http://proreh.pl/

Mgr MikoĹaj Krekora

Nadmiar jest tak samo szkodliwy jak niedobór, w każdej dziedzinie życia, w ćwiczeniach też. Prosze ćwiczyć co 2 dzień ok 40 minut ale bez forsowania się.

Pozdrawiam