Ćwiczę i jem dwa posiłki dziennie. Dlaczego nie schudłam?

Witam, mam 18 lat, wzrost około 154 cm i waga około 46 kg. W sierpniu wyjeżdzam na tydzień nad morze i chcę schudnąć, a cały czas jestem głodna, no prawie cały. Robię ćwiczenia minimum 100 brzuszków dziennie, chodzę co tydzień na basen i nic. Jem tylko obiad i śniadanie...i nadal nic. Co mam robic? Może zaproponujecie, co mam jeść? Może jakieś propozycje na śniadanie i obiady?

Witam serdecznie,

przy masie ciała 46 kg Twoje BMI wynosi 19,4, co oznacza, że jesteś szczupła. Nie powinnaś się odchudzać jeśli nie chcesz, aby to niekorzystnie odbiło się na Twoim zdrowiu (np. zanik miesiączki, anemia, wypadanie włosów, problemy z cerą itd.).

Oczywiście możesz uprawiać sporty i ćwiczyć, bowiem aktywność fizyczna zalecana jest w każdym wieku i przynosi ogromne korzyści dla zdrowia.

Dwa posiłki dziennie to zdecydowanie za mało. Organizm zaczyna magazynować zapasy tłuszczu, ponieważ ,,wie'', że nie dostanie nic do zjedzenia. W ten sposób trudno jest chudnać. Powinnaś jeść 4-5 posiłków w miarę regularnych odstępach czasu, aby organizm na bieżąco wykorzystywał, to co otrzymuje.

Twoje śniadania i obiady powinny być pełnowartościowymi posiłkami i składać się z:
-produktu zbożowego (pieczywo razowe, płatki zbożowe, kasze, ryż brązowy)
-produktu nabiałowego (chuda wędlina i mięso, chude sery i twarogi, jaja, ryby, strączki)
-produku tłuszczowego (miękka margaryna, oliwa, czy olej roślinny)
-warzyw oraz owoców

Pozdrawiam