Ćwiczenia i dieta na gruby brzuch

Witam :) Mój wzrost to 1.63, ważę 52 kg.Moim problemem jest brzuch,mam dosyć szczupłe kończyny ale nadrabiam bardzo dużym brzuchem. Prowadzę dosyć aktywny tryb życia,moim drugim problemem jest jedzenie wieczorami,mogłabym nie jeść cały dzień,ale nie zasnę jeśli nie najem się przed snem. Czekam na odpowiedzi, co może powodować że mój brzuch jest tak spory i jak mogłabym się go skutecznie pozbyć, zdaje sobie sprawę że pierwszym krokiem musi być skończenie z wieczornym podjadaniem.

Jesz zapewnie nieregularnie i mało przez cały dzien w wyniku czego podnoszą się w surowicy glikokortykoidy (chude kończyny i otyłość brzuszna są tego dowodem).
Spożywaj 1 śniadanie do 30min po przebudzeniu a następnie jedz co 3 godziny. Im dłuższe przerwy między posiłkami lub niejedzone śniadanie zaraz po obudzeniu się tym większy brzuchu.
Jeśli spożyjesz 5-6 posiłków od rana problem z wieczornymi napadami głodu powinien się skończyć.
Oczywiście wszystkie posiłki wg kanonów dietetyki: warzywa, pełnoziarniste prod. zbożowe, orzechy, oliwa, chudy drób i nabiał. Nie zapominaj o wodzie.

Witam serdecznie,

W tym momencie nie widzę u Pani problemu z nadwagą ale zbyt duży brzuch jest wynikiem właśnie podjadania wieczorem oraz zapewne źle zbilansowanej diety w dzień. Jeżeli zjada Pani zbyt mało w ciągu dnia, nie dostarcza Pani odpowiedniej dawki kalorii oraz składników odżywczych to nic dziwnego że ,,organizm się tego domaga'' wieczorem. Jeżeli unormowałaby Pani swoją dietę, jadła regularnie 5 posiłków dziennie w odstępach około 2,5-3h to gwarantuje że nocne napady głodu pójdą w niepamięć!! W tym momencie głodzi Pani swój organizm w dzień a jak już w końcu Pani coś zje to organizm zaczyna robić rezerwę, zapasy(w postaci tkanki tłuszczowej na brzuchu) na kolejne godziny głodówki w obawie przed utratą składników odżywczych. Tak to najprościej wytłumaczyć. Podsumowując -powinna Pani wyregulować swój jadłospis! Jeżeli miałaby Pani z tym problem chętnie pomogę w ułożeniu diety. Zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk