Ćwiczenia obciążeniowe z kettlem

awsze ćwicząc swing z kettlem podczas zajęć z trenerami robiłam zamach trochę nad wysokość oczu i póki co obciążenie 12kg (wiem, niewiele :D) a ostatnio jedna trenerka widząc moje poczynania powiedziała, że tak nie może być, żebym chwyciła mniejszy ciężar (8kg) i zamach ma być nad głowę z zatrzymaniem ruchu. Która wersja jest prawidłowa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń obecnego trenera. Zmniejszenie obciążenia przyczyni się do większego zakresu ruchów.